סיפורי מטופלים

דולי – המלכה של רמת אביב

את דולי, כלבת יורקשייר חמודה ואינטליגנטית, תוכלו לראות פוסעת לעתים תכופות ברחובות רמת אביב לצד אמה ג'וי ודודתה טוי, היורקשריות הבוגרות. את דולי יִלדנו במרפאה בניתוח קיסרי. המעניין לגביה, מעבר לגודל הזעיר שבו נולדה, הוא שאת הגידול חלקו ביניהן אמה ודודתה: הדודה טוי לקחה על עצמה את עיקר תפקיד הגידול וההנקה לאחר שהחלה לייצר חלב בעקבות היריון מדומה.

ביז'ו משקיע ביורו

לא בכל יום מחליט חתול לבלוע מטבע של 10 סנטים, אך ביז'ו הלך על זה! בעיקר מפני שהבעלים שלו היא מומחית לבנקאות ולהשקעות כספים. ביז'ו הגיע למרפאה לאחר שסירב לאכול ואף הקיא במשך ימים אחדים. הבדיקה וצילום הרנטגן (ראו התמונה) עוררו חשד כי ביז'ו בלע מטבע. ביז'ו נותח בהצלחה והתאושש להפליא, ומאז עברו בבית לתשלומים בשטרות ובכרטיס אשראי בלבד...

סטיבי

סטיבי, כלב הבוקסר המרשים שבתמונה, ניצל מהתעללות שעליה מעידות הצלקות שעל גופו, הנראות רק חלקית בתמונה. סטיבי הוא כלב רב עוצמה ואנרגיה, ובעיקר חובב מגבות ושטיחונים שאותם נוהג הוא לחתוך לפיסות קטנות ולאכול בתיאבון. עם סטיבי בילינו ערב שלם במרפאה בניסיון לשחזר את המגבת המקורית מרצועות הבד שהוצאנו מקיבתו. למרות חייו הקודמים הלא קלים, סטיבי לא איבד את האופטימיות שלו, את האמון בבני אדם ובעיקר את האמונה שממגבות ומשטיחים ומגבות אפשר להפיק מזון משובח.

קיטי

קיטי, גורת החתולים בת החודשיים שבתמונה, נמצאה 10 ימים קודם הצילום באחת מחצרות הבתים בתל אביב. מדהים לראות כיצד בזמן קצר נוצר קשר נפלא עם בני המשפחה: קיטי מתחילה לבטוח בעולם, נותנת לכולם אהבה וזוכה לה חזרה. על כך נאמר – 'תמונה אחת שווה אלף מילים'. הגורים האלו נמצאים סביבנו כל הזמן – הם רק צריכים בית חם.

באלו

באלו הוא כלב גולדן רטריבר, בן 9, אך עליז ומלא חיים. באלו הגיע אלי בימים אלה כשהוא סובל מהקאות ומתחושה לא נוחה בבטן, לאחר שאכל שקית תאנים, קילו ממתקי שוקולד על עטיפותיהם ואת שקית הזבל שנשארה מיום ההולדת של הילד. הפעם עבר האירוע ללא ניתוח, אך לפני מספר שנים נאלצתי לנתח את באלו לאחר שבלע את החיתול של התינוק... תופעה זו אופיינית בעיקר לכלבים צעירים, אך הבעיה של הגולדנים והלברדורים היא, שהם נשארים צעירים תמיד...

נפתלי הנמר

לא יכולתי שלא לצלם את נפתלי בצימר בראש פינה. קשה שלא להתפעל מהיופי ומהעוצמה הנמרית של חיה השוקלת רק 5 ק"ג. אני נוהג לא פעם להביא כדוגמה את החתולים הגדלים בראש פינה, עם מרחבים, טבע וטריטוריות מוגדרות, כשאני מסביר לבעלי החתולים את הצורך שיש במתן גירויים מספיקים ומרחב, כולל לגובה, לחתול הגדל בבית, כפיצוי על עובדה זו. וזה לרוב מצליח...

מבחן ההרזיה

בוני, כלבת הביגל הצעירה שבתמונה, שמנה לאחר העיקור, כשהמשיכה לאכול "חופשי על הבר". קריאה לסדר של המשפחה והכוונה לדיאטה מתאימה החזירו את בוני לממדיה החתיכיים והספורטיביים. המבחן החד משמעי להצלחה היה כשבוני הצליחה לעבור בין סורגי המרפסת שבתמונה ולהיעלם למספר שעות... המרווחים בין הסורגים צומצמו ובוני נשארה רזה וחטובה.

שייקספיר

את שייקספיר, כלב זכר מרשים, צילמתי כאן בגן הכלבים ברחוב רידינג ברמת אביב. זוהי העמדה בה הוא נוהג לשבת כשהוא פורש הצידה ומתצפת, בעת שישנם בגן יותר מדי כלבים והמולה. מכאן הוא רואה את כולם וטורח להתערב רק במקרים נדירים, וזאת כשמישהו מציק ללקי, חברו הגולדן. לרוב, בשתי נביחות הוא קורא את כולם לסדר ומשקיט את המהומה. הסיפור המעניין סופר לי כשהגיע שייקספיר עם חברו לקי לביקור במרפאתי, בעקבות דלקת מעיים מלווה בשלשולים ממנה סבל לקי. לקי התארח באותו שבוע אצל שייקספיר, ומתברר שבלילה העיר שייקספיר המארח את בעליו על מנת שתוריד את לקי למטה, כי זה לא יכול היה להתאפק יותר. שייקספיר זיהה את מצוקתו של לקי ופתר את הבעיה כחבר טוב. גם לי זה נשמע לרגע דימיוני, אך שאפו שיקספיר – אתה מדהים.

מוריס – הוא או היא?

החתול הפרסי היפה שבתמונה חב את חייו לניתוח שעבר, בו נאלצתי לשנות את איבר מינו מזכר לנקבה. ניתוח זה נעשה כפתרון אחרון (אך עם סיכויים מצוינים להצלחה) במקרים של חסימות מסכנות חיים בדרכי השתן אצל חתולים זכרים, כאשר שינוי דיאטה, תרופות ואורח חיים לא עוזרים יותר.

ברנדי – תולעת הפארק תוקפת גם מלטזים

כשניתחתי את ברנדי, כלבת המלטז הזעירה, להסרת ציסטה מתחת לעור, הופתעתי לפגוש שם את תולעת הפארק, שהייתה הגורם לבעיה (תולעת הפארק עברה את כל השלבים מההדבקה דרך מערכת העיכול עד שהגיעה למיקומה מתחת לעור). מיקום זה אינו רגיל ולמזלה של ברנדי ניתן היה לגלותו בעין. אחרי הניתוח ברנדי טופלה בתרופות מספר שבועות וכיום היא בריאה, מאושרת ומחוסנת.
דילוג לתוכן